Dinner on the lake

Met de boot op restaurant. Het is weer eens wat anders. Een review van een originele culinaire reis.

Stedentrips vriendinnen banner

Dinner on the lake

Onder een stralend blauwe hemel parkeer ik aan de oude mijngebouwen van Terhills. Naast Maasmechelen Village vind je hier ook Connecterra, het mooiste panorama van Vlaanderen. Connecterra is een van de toegangspoorten van het Nationaal Park Hoge Kempen. En in dit prachtige natuurgebied kan je deze zomer dineren in een uniek concept… Dinner on the lake.

20190612 201003 e1561455429226

hotelspecials

Connecterra

Met ons DOTL paspoort in de hand (geen saaie reservatie hier) stappen we in de elektrische bus die ons naar de overzetboot brengt. Het is een totaalconcept dat je even meeneemt naar een andere bestemming, ver weg van de drukte.

20190612 201949

Op het midden van het meer, omringd door de rust van de natuur, drijft zowaar een restaurant. Met een elektrisch vlot varen we geruisloos richting het aperitief.

20190612 212022 e1561458356899

Copperhead gin tonic

Aan boord van ons drijvend restaurant krijgen we de keuze tussen een glaasje bubbels of een gin tonic. En met onze Copperhead in de hand nemen we plaats op het gezellige dakterras. De zon zakt langzaam aan de horizon en Connecterra ziet er in z’n goudgele jasje nog rustiger uit. Rondom ons niets dan water, groen en fluitende vogels. De perfecte setting voor een gezellige avond.

20190612 202058 e1561451594282

Sfeer en gezelligheid

Het restaurant is gezellig ingericht, al blijft de blikvanger toch steeds het water. De grote ramen rondom de tafels bieden een 360° uitzicht om u tegen te zeggen. In de open keuken kan je dan weer de lady chefs aan het werk zien. Intussen blijft het bootje op en af varen om gasten naar de kant te brengen. De toiletten bevinden zich immers op de oever.

20190612 202046

20190612 210012

Op het menu

Tijd voor een portie food porn. Het menu werd samengesteld door sterrenchef Olivier de Vinck, bekend van Kommil Foo in Antwerpen. Na een hapje van asperge en kwartelei volgt er een frisse ceviche van dorade met waterkers en koolrabi.

20190612 213208 01.jpeg

Het hoofdgerecht was een voltreffer. Het zachte vlees van de lamsnek werd geserveerd met gegrilde aubergine en couscous.

20190612 221632 01

Afsluiten deden we met een jasmijnijsje, aardbeien en rozenwater.

20190612 225237 e1561451496611

Praktisch

  • Dinner on the lake heeft 2 locaties, elk met z’n eigen typische sfeer. Zowel in Gent als Maasmechelen kan je deze unieke beleving boeken. Bestel hier je tickets.
  • Een avondje Dinner on the lake kost 150 euro per persoon. Hierbij zit de parking, de boottocht, een viergangendiner inclusief dranken en de koffie inbegrepen.
  • Wil je de avond origineel verder zetten, blijf dan overnachten in het Terhills hotel en geniet een extra dag van het mooie Limburg. Een review van dit gerenoveerde mijngebouw met luxe suites lees je hier.
  • In het Nationaal Park Hoge Kempen maak je de mooiste wandelingen van de streek. Probeer zeker de gele route in Connecterra als je van een mooi uitzicht houdt.
20190612 202406 01

Life is better with friends… and good food.

Conclusie

Een avondje Dinner on the lake is een belevenis. De setting is uniek en het concept klopt gewoon. Voor de prijs van 150 euro per persoon kan je in een andere sterrenzaak wellicht iets meer verwachten op je bord. En een extra amuse of wat lekkers bij de koffie had zeker niet misstaan. Maar je betaalt natuurlijk ook voor het concept en een drijvende keuken is nu eenmaal iets beperkter dan een doorsnee restaurant. Dus zoek je iets speciaals dan ben je hier zeker op de juiste plek.

20190612 234924

Goodnight

sunweb lastminute banner

Reageer